Správy

« Späť

Za nami je ďalší úspešný seminár

V Ružomberku v nedeľu 28. augusta skončil už 14. letný žurnalistický seminár, ktorý pravidelne organizuje spoločenstvo katolíckych žurnalistov Network Slovakia. Tohto roku sa seminára zúčastnilo takmer 70 účastníkov, najmä tvorcovia farských časopisov, študenti žurnalistiky, pracovníci médií, ale aj neprofesionáli, ktorí sa venujú žurnalistike popri vlastnom zamestnaní.

Program seminára začal vo štvrtok 25. augusta zoznamovacím večerom, pokračoval trojdňovou prácou v jednotlivých sekciách (fotografia, kreatívne písanie, spravodajské písanie, prezentačný seminár) až do nedele 28. augusta poobede. Na seminár prišli prednášať a vyučovať známe osobnosti ako reportér a fotograf Andrej Bán, spisovateľ a textár Daniel Hevier, moderátorka a hlásateľka Andrea Bugošová, ale i novinári Lukáš Melicher a Mária Škvarlová či fotograf Martin Buzna.

 

V piatok večer na účastníkov čakal zaujímavý multižánrový večer s Danielom Hevierom v Penzióne Andrej, na ktorý okrem takmer 70 účastníkov seminára zavítala i dekanka Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Dana Baláková, zástupca vedúceho ružomberskej katedry žurnalistiky Imrich Gazda, vysokoškolská pedagogička Terézia Rončáková či známy básnik Ladislav I. Lajčiak.

 

Každý z nás je PiaRista – tak znela prednáška pedagóga a podnikateľa v oblasti PR Jozefa Bednára, ktorý na seminári hovoril o tom, ako PR a správna komunikácia môže pomôcť v rodine, komunite a spoločenstve, rovnako ako vo firme či vo verejnej sfére.  

 

Seminár finančne podporila Konferencia biskupov Slovenska a Nadácia Konrada Adenauera. Partnerom podujatia bola Filozofická fakulta KU v Ružomberku.

 

Matúš Demko