Blogy

Network Slovakia vzdeláva žiakov a študentov

Network Slovakia realizuje projekt pod názvom Zlepšovanie jazykových zručností a komunikačných kompetencií prostredníctvom žurnalistickej tvorby.
Čítaj ďalej o Network Slovakia vzdeláva žiakov a študentov »

DUCHOVNÁ OBNOVA v máji 2016 - upravené 14.3.2016

Pri príležitosti Mediálnej nedele organizuje združenie Network Slovakia duchovnú obnovu.
Čítaj ďalej o DUCHOVNÁ OBNOVA v máji 2016 - upravené 14.3.2016 »

Členstvo v Networku Slovakia v roku 2016

Milí členovia združenia Network Slovakia! Milí záujemcovia o členstvo v NS! Opäť po roku sa Vám prihováram pri príležitosti začiatku nového kalendárneho roka 2016, v ktorom Vám za združenie Network Slovakia prajem požehnaný celý rok pre Vás i Vašich blízkych.
Čítaj ďalej o Členstvo v Networku Slovakia v roku 2016 »

Konferencia: Plnia katolicke media svoju ulohu III

Koncom septembra 2011 sa v Ružomberku konala konferencia s podtitulom: Vhodnosť mediálneho jazyka na šírenie náboženských posolstiev.
Čítaj ďalej o Konferencia: Plnia katolicke media svoju ulohu III »

Krst knihy Matúša Zajaca

Kniha Podoby viery predstavuje viac ako 20 ročné putovanie Matúša Zajaca po svete hľadajúc odpoveď na otázku – Prečo kto verí. Vzťah Boha a človeka. Viera. Náboženstvo.
Čítaj ďalej o Krst knihy Matúša Zajaca »

Rozhovor: Plnia katolícke média svoju úlohu?

Plnia katolícke médiá v Slovenskej spoločnosti svoju úlohu? To je názov konferencie, ktorá sa konala 26. septembra na Katolíckej Univerzite. Išlo už o tretí ročník. S jedným s organizátorov konferencie, Matúšom Demkom, sa rozprával redaktor Ondrej Rosík.
Čítaj ďalej o Rozhovor: Plnia katolícke média svoju úlohu? »

Rudolf Dobiáš: Dostal som šancu vypovedať všetko

Bývalý politický väzeň, neskoršie robotník a autor rozhlasových hier. Už viac ako dvadsať rokov slobodný spisovateľ v plnom nasadení. Rudolf Dobiáš.
Čítaj ďalej o Rudolf Dobiáš: Dostal som šancu vypovedať všetko »

Každý z nás je PiaRista

Prednáška Jozefa Bednára s názvom "Každý z nás je PiaRista" bola odprezentovaná na 14. letnom žurnalistickom seminári v Ružomberku.
Čítaj ďalej o Každý z nás je PiaRista »

MÉDIÁ: Na mŕtvom postsocialistickom bode

Pred niekoľkými rokmi dnes už nebohý kníhkupec Peter Smolík lakonicky konštatoval, že od Nežnej revolúcie sa kresťanské médiá ani "nestihli" etablovať na nové spoločenské podmienky a zastali na mŕtvom "postsocialistickom" bode. A súčasne sa pýtal aj smerom k etablovaným médiám: "Prečo šírenie kresťanských myšlienok v sekulárnych médiách takmer ani neexistuje?" Odpovede na jeho otázky za tie roky ani neprišli. A z mŕtveho bodu sa cirkevné médiá neposunuli ani o piaď vpred.
Čítaj ďalej o MÉDIÁ: Na mŕtvom postsocialistickom bode »

Viera sa musí fotiť s citom

Matúš Zajac patrí k najznámejším slovenským fotografom. Poznáme ho ako fotoeditora týždenníka .týždeň a osobného fotografa predsedu Národnej rady Slovenskej republiky (toho pred 2006 i toho po voľbách). Spoluzakladal skupinu fotografov Rovnými nohami. Vyšli mu dva súbory sociálnych fotografií Berlín a Podoby viery.
Čítaj ďalej o Viera sa musí fotiť s citom »
Ukazujem 1 - 10 z 14 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 2