Blogy

Zaujatosť médií podľa Goldberga

"Milá Ann, mám problém. Mám dvoch bratov. Jeden pracuje v televízii, druhý dostal elektrické kreslo za vraždu. Matka zošalela a umrela, keď mi boli tri roky. Moje sestry sú prostitútky a otec predáva drogy žiakom stredných škôl. Nedávno som stretol dievča, ktorú práve prepustili z polepšovne, kde bola zavretá za to, že udusila svoje nemanželské dieťa, a chcel by som si ju vziať. Riešim teraz problém: mám sa jej priznať, že môj brat pracuje v televízii?"
Čítaj ďalej o Zaujatosť médií podľa Goldberga »

Verbum ako slovo výzvy

S jubilujúcim Ladislavom Hanusom si okrúhle výročie pripomína aj jeho duchovné dieťa. Časopis Verbum oslávil v závere minulého roka 60. narodeniny. Prednedávnom vyšlo jeho jubilejné číslo.
Čítaj ďalej o Verbum ako slovo výzvy »

Majú médiá v rukách moc alebo má moc v rukách médiá?

To, že médiá vplývajú na spoločnosť, je pre nás už samozrejmosťou. Ale akým spôsobom sa tak deje? A platí to aj naopak? Môže spoločnosť vplývať na médiá
Čítaj ďalej o Majú médiá v rukách moc alebo má moc v rukách médiá? »

Bratislavské listy, bratislavský samizdat

Bratislavské listy ako samizdat boli „prvý a jediný časopis na Slovensku, otvorene opozičný voči komunistickému režimu, vychádzajúci pod plným menom a adresou vydavateľa,“ spomína ich zakladateľ Ján Čarnogurský.
Čítaj ďalej o Bratislavské listy, bratislavský samizdat »
Ukazujem 11 - 14 z 14 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 2